Co mówi Twój język ciała rekruterowi?

Wszystko zaczyna się jeszcze przed wypowiedzeniem przez Ciebie pierwszego słowa. Rekruterzy ocenią Twoją pewność siebie po Twoim typie chodzenia czy uścisku ręki.

Bądź świadomy jak wyglądasz i co robisz, postaraj się nie wykonywać nerwowych ruchów.

Opanuj nerwy

 

Mów wolniej niż zazwyczaj. Tutaj jest trik, gdyż wchodząc tam będziesz pod wpływem emocji, z tego względu będziesz szybciej mówić niż normalnie.

 

Pomyśl o mówcach których miałeś przyjemność spotkać w szkole czy w życiu. Wielu z nich prawdopobnie to grupa ludzi zabawnych, druga grupa to ludzie z pasją i natchnieniem.

Podczas rozmowy postaraj się być osobą skupioną na celach, humor i żarty zostaw na później jak otrzymasz pracę.

Skoncentruj się i pokaż swoją wartość.

 

Sygnały niewerbalne 

Pewny uścisk dłoni który nie łamie ręki jest jednym z nim. Należy również wystrzegać się techniki „mokrej ryby” (ręka mokra i omdlała).

Jeżeli pocisz się podczas stresu, wypróbuj włożyć ręce do zimnej  wody przed wyjściem. Jeżeli stres wywołuje u Ciebie wrażenie zimnej skóry zrób odwrotnie.

 

Nie garb się i siedź prosto, czy to w poczekalni czy w pokoju gdzie odbywa się rozmowa. Jeśli martwisz się o Twoją postawę, usiądź naturalnie naprzeciw lustra w domu i zobacz jak wyglądasz. Im bardziej pionowa postawa podczas siedzenia tym lepiej.

 

Zawsze patrz rekruterowi w oczy, ale nie w natrętny sposób. Postaraj się być pewny i nie patrz w podłogę. Unikaj nerwowego mrugania lub rozglądania się po pokoju, jest to klasyczny znak, że ktoś coś ma do ukrycia. Jeżeli jest więcej niż jeden rekruter, postaraj się trzymać kontakt z każdym z nich. Nie wpatruj się w inne części ciała (jeżeli wiesz co mam na myśli!).

 

Aby wiedzieć co zrobić z rękami, poćwicz w domu tak samo z lustrem. Naturalne gesty rękoma nie są złe aczkolwiek nadmierne gestykulowanie może świadczyć o nerwowści.

 

Kolejnym ważnym punktem jest ograniczenie bawienia się włosami, długopisem, paznokciami, krzesłem, stukanie nogą itp. Doprowadza to ludzi do szaleństwa i odwraca uwagę od tego co mówisz.

 

Bądź świadomy jak siedzisz, jak się ruszasz i jak ogólnie jesteś postrzegany. Uśmiechaj się okazjonalnie – to poprawi Tobie i innym nastrój.

Leave your thoughts

prazag.pl

Praca dla Polaków za granicą

Platforma dla osób poszukujących Polskich pracowników. Jak również dla osób poszukujących pracy za granicą.

 

Polecamy

Śledź nas: