Co powinieneś zrobić po rekrutacji?

Co powinieneś zrobić po rekrutacji?

 

Możesz być sfrustrowany, jeżeli jesteś po rekrutacji – zwłaszcza na której bardzo Ci zależało – a nie otrzymujesz żadnej informacji na temat wyniku.

Niestety, Twoja praca nie kończy się na zakończeniu rekrutacji – w zasadzie to dopiero początek.

 

Poznaj proces

 

Pierwsza rzecz, która może uchronić Cię przed siedzeniem przy telefonie, jest zapytanie na końcu rekrutacji jakie są kolejne kroki rekrutacji i kiedy można się spodziewać informacji o wyniku. Jeżeli wybierają się na urlop i będą podejmować decyzję po powrocie, uchroni Cię to przed zbędnym martwieniem się o jej wynik.

Bądź pełny inicjatywy i kontynuuj kontakt z rekruterem, jest to bardzo ważne podczas poszukiwania pracy. Pokazuje to Twoje zaangażowanie i entuzjazm w dostaniu nowej pozycji, ale nie wysyłaj kilku wiadomości na raz (nie chcesz wyjść na desperata).

Uzyskaj od rekruterów ich pozycje i pełne imiona, aby właściwie adresować korespondencje.

Mile widziane jest napisanie emaila z podziękowaniem za rozmowe rekrutacyjną, zazwyczaj do dwóch dni roboczych, byłbyś zaskoczony jak wiele osób tego nie robi.

Jeżeli obiecałeś dosłać jakieś dodatkowe informacje – zrób to jak najszybciej jak to możliwe.

Jeżeli rekrutujesz się przez agencję pracy, może być trudniej aby uzyskać bezpośredni dostęp do pracodawcy. Jednak jeżeli powiesz otwarcie agentowi, jaka jest Twoja strategia dostania wymarzonej pracy, powinieneś uzyskać dane kontaktowe.

Szczere podziękowanie za rekrutację pokazuje charakter i zainteresowanie pozycją jak i również uznanie pracodawcy do Twojego podejścia.

Powoduje to również uzyskania wyższej lokaty w pamięci rekrutera.

Nie przestawaj szukać

Jeśli nawet czujesz się pewnie, że dostaniesz pracę, kontynuuj szukanie innych możliwości.

Nigdy nie jest dobrze lokować zbyt dużo emocji w jedną ofertę pracy. Powiedz sobie, że będzie więcej możliwości.

Czekanie nigdy nie jest dobrym pomysłem – nawet jeśli jesteś cierpliwą osobą. Proces rekrutacyjny potrafi trwać dłużej niż myślisz.

Bardzo dobrym sposobem na przyśpieszenie odpowiedzi od rekrutujących jest stwierdzenie, że jesteś w trakcie poszukiwania pracy i rozważasz kilka ofert.

Nie podkreśla tego jako ultimatum, ale jako luźne stwierdzenie, że jesteś zmotywowany do znalezienia pracy. Jeżeli dobrze wypadłeś, powinieneś dostać odpowiedź bardzo szybko.

Na koniec, jedna rada – nie pal za sobą mostów jeżeli nie dostałeś pracy. Jakikolwiek kontakt z pracodawcą (rekruterem), nawet jeżeli nie dostałeś pracy – może okazać się przydatny.

Rekrutacje to dobry sposób na poznanie ludzi, którzy mogą Ci pomóc w trakcie Twojej kariery.

 

Leave your thoughts

prazag.pl

Praca dla Polaków za granicą

Platforma dla osób poszukujących Polskich pracowników. Jak również dla osób poszukujących pracy za granicą.

 

Polecamy

Śledź nas: