Jak uspokoić nerwy przed rekrutacją?

Jak uspokoić nerwy przed rekrutacją?

 

Większość ludzi obawia się rozmów rekrutacyjnych, ale podchodząc do nich w odpowiedni sposób oraz skupiając się na właściwych rzeczach – możesz być pewny, że nie „zjedzą” Cię nerwy.

 

Bycie przygotowanym to przede wszystkim podstawa, by nie natknąć się na przykre niespodzianki podczas rekrutacji. Dowiedz się o firmie jak najwięcej: wizja firma, produkty, kultura, typ ludzi pracujących tam. Następnie użyj tych informacji i dopasuj je do oferty pracy – prezentując swoje najlepsze cechy.

 

Przygotowania, przygotowania, przygotowania

 

Powinieneś znać swoje CV jak własną kieszeń, jednak nie zaszkodzi przeczytać dzień przed kilka razy swoje CV. Da Ci to możliwość udzielenia swobodnych odpowiedzi o swoich poprzednich pracach jak i edukacji.

 

Dobry sen w noc przed rozmową z pewnością jest dobrym pomysłem, by czuć się w pełni energii. Nie planuj wszystkiego na ostatnią chwilę. Drink przed rekrutacją wydaje Ci się dobrym pomysłem? Absolutnie nie próbuj tych sztuczek, rekruter wyczujący alkohol może odmówić całkowicie prowadzenia z Tobą rozmowe. Przychodzenie na kacu też jest złym pomysłem.

 

Dobry film poprawiający humor, jest dobrym sposobem na zrelaksowanie i odprężenie przez zaśnieciem.

 

Podróż na rozmowę może być stresująca. Postaraj się sprawdzić dojazd wcześniej a najlepiej pojechać w dane miejsce raz by wiedzieć jak tam dotrzeć na czas. Spóźnienie może również, źle wpłynąć na Twoją ocenę, więc lepiej zapamiętać tą poradę.

 

Czekając w recepcji na rozmowę, wykorzystaj ten czas na kilka głębokich oddechów i pomyślenie nad tematem krótkiej pogadanki przed poważnymi pytaniami.

Większość ludzi nie zdaje sobie sprawy, że jest to początek rekrutacji. Nawet coś tak prostego jak skomentowanie dekoracji biura, czy warunków pogodowych może Ci pomóc przełamać pierwsze lody.

 

Odegranie roli

 

Nawet jeśli nie czujesz się pewnie, upewnij się że grasz pewnego siebie. Zawsze staraj się trzymać właściwą mową ciała podczas rozmowy, pewny uścisk dłoni (nie łamiący palce), patrzenie rekruterowi prosto w oczy, czy siedzenie prosto.

 

Czasami jest to nie możliwe, ale postaraj się zaaranżować rozmowę o poranku. Z tego względu, że nie będziesz miał całego dnia oczekiwania i bicia się z myślami.

 

 

Na koniec, najlepsza rada to nie przejmuj się,  zrelaksuj i bądź sobą.

Leave your thoughts

prazag.pl

Praca dla Polaków za granicą

Platforma dla osób poszukujących Polskich pracowników. Jak również dla osób poszukujących pracy za granicą.

 

Polecamy

Śledź nas: