Plusy i minusy pracy za granicą

Plusy i minusy pracy za granicą

 

Czy kiedykolwiek rozważałeś wyjazd za pracą do innego kraju? Czy to do pracy sezonowej, na staż czy cały etat, wyjazd za granicę wiąże się ze zmianami w Twoim życiu. Aby lepiej przygotować się do tej przygody, przygotowaliśmy ten post specjalnie dla Ciebie. Pokażemy w nim plusy i minusy pracy za granicą.

 

Zalety

 

W zasadzie jeżeli mówisz w jednym z obcych języków, rozważenie rozwoju Twojej profesjonalnej kariery w innym kraju może być warte rozważenia. W dodatku, jako zagraniczny pracownik, możesz się okazać ważnym ogniwem w polityce nowej firmy. Upewnij się, że przeprowadziłeś dogłębne badania kraju do którego zamierzasz wyjechać by ukazać w CV swoje największe plusy.

 

W wielu krajach koszt życia jest wysoki jednak porównując zarobki, Twoje oszczędności będą proporcjonalnie wyższe biorąc pod uwagę zmianę waluty.

 

Większość osób czuje wolność po zmianie otoczenia, smak nowego startu daje również pozytywnego kopa. Pozostawienie problemów z którymi borykaliśmy się w kraju, brak akceptacji czy szara codzienność.

 

Kolejnym znaczącym atutem jest poznanie zupełnie nowych ludzi, często osób lokalnych jak i także przyjezdnych.

Daje Ci to możliwość poznania inspirujących osób, oraz poszerzenie horyzontów kulturowych.

 

Można wymieniać inne rodzaje plusów, typu odnalezienie siebie, poznanie co jest dla Ciebie ważne. Jednak podstawą jest znaleźć szczęście, a bez zmiany nigdy tego nie dokonamy.

 

 

Minusy

 

Pieniądze to chyba największy minus, jeśli zamierzamy wyjechać do innego kraju, ponieważ w wielu przypadkach będziesz zmuszony zaczerpnięcia z Twoich oszczędności lub sprzedania kilku rzeczy. Jesteśmy konserwatywni i nie polecamy kredytów. Początkowe wydatki to lokum, bilety, kaucje oraz różnego typu sprawy papierowe które wymagają opłat. (czasem firmy załatwiają to wszystko za nas)

 

Kiedy się przeprowadzamy, musimy mieć na uwadze nasze relacje międzyludzkie. Rodzina i przyjaciele pozostaną tam gdzie są, a Ty będziesz oddalony o setki kilometrów. Może to być dla Ciebie stresujące, nawet na krótki okres czasu.

 

Aklimatyzacja w obcym kraju, o innej kulturze może być również bardzo trudna i męcząca. Najlepiej przed wyjazdem poznać przynajmniej trochę kulturę i warunki lokalne. Aby nie rozczarować się w pierwszych tygodniach naszego pobytu.

 

W sumie, decyzja o wyjeździe zawsze nie jest łatwa, zmiana pracy, otoczenia musi być poprzedzona głębokim przemyśleniem i dokładnym przekalkulowaniem. Potrzeba dużego zaangażowania, energii i pewności siebie by w nowym miejscu poczuć się jak u siebie w domu. Jeśli jednak właściwie zaplanujesz swoje kroki, nie ma możliwości by się to nie powiodło.

 

 

Jakie plusy i minusy pracy za granicą można dodać do tej listy? Podziel się tą wiedzą w komentarzu poniżej lub na naszych fanpage’u.

 

Powodzenia!

One Comment

  1. Tamara

    Moją decyzję dotyczącą wyjazdu podejmowałam dość długo, trwało to rok. Trochę żałuję, że tyle to trwało jednak z drugiej strony może to dobrze, bo miałam wyjechać z inną agencją, a w końcu znalazłam super pracę dla siebie i przyjaciół w mg solutions. Jesteśmy w Niemczech, póki co nie widzę żadnych wad. Do kraju przyjeżdżam dość często, widuję się z rodziną. Przyjaciół mam przy sobie. Żyje nam się lepiej niż wcześniej.

    Reply

Leave your thoughts

prazag.pl

Praca dla Polaków za granicą

Platforma dla osób poszukujących Polskich pracowników. Jak również dla osób poszukujących pracy za granicą.

 

Polecamy

Śledź nas: