Top 5 porad przed rekrutacją

Jeśli już odliczasz dni przed rekrutacją, poniższe porady pomogą Ci uzyskać informacje jak pozostawić dobre wrażenie na rekrutujących.

1. Przeprowadź rozpoznanie terenu

Bądź pewny, że zostaniesz zapytany co wiesz o firmie, dlatego musisz wykonać przed rekrutacją „zadanie domowe”. Przeczytaj o firmie, przede wszystkim z czego ona słynie, dochody z zeszłego roku, produkty/usługi jakie zostały ostatnio zaprezentowane przez firmę.

2. Przygotuj swoje odpowiedzi

Pomimo tego, że każda rekrutacja jest inna i mogą pojawić się różne pytania. Jednak możesz się spodziewać pytań głównych takich jak: jakie są Twoje mocne i słabe strony, co mógłbyś dodać swoją osobą w ich firmie, czy jak byś sobie radzisz ze stresem.

3. Wygląd ma znaczenie!

Tak wiemy, wygląd nie powinien mieć znaczenia, jednak w sytuacjach biznesowych wymagany jest schludny wygląd. Zadbaj przede wszystkim o czyste buty, czyste wyprasowane ubranie oraz subtelne akcesoria. Twój strój będzie świadczył, że jesteś zmotywowany do osiągnięcia sukcesu (oraz jesteśmy pewni, że będziesz czuł się równie dobrze).

4. Pozostaj opanowany

Właściwe przygotowanie jest kluczem aby kontrolować sytuację. Zaplanuj swoją drogę na rekrutację, zapewnij sobie dodatkowy zapas czasowy, żeby się nie spóźnić. Wszystkie niezbędne rzeczy przygotuj wieczorem. Pamiętaj o uśmiechu i wyraźnej mowie. Pamiętaj, że rekruterzy to normalni ludzie i też mogą się denerwować.

5. Zadawaj pytania

Dobrym pomysłem jest przygotowanie kilku pytań dotyczących pozycji. Przygotuj minimum trzy pytania, odnośnie obowiązków i zadań tego stanowiska, kultury pracy, czy celów firmy.

Leave your thoughts

prazag.pl

Praca dla Polaków za granicą

Platforma dla osób poszukujących Polskich pracowników. Jak również dla osób poszukujących pracy za granicą.

 

Polecamy

Śledź nas: